Badger Caravan herkesi doğaya davet ediyor

Röportaj:  Selçuk Toprak, Şirket Ortağı

Tecrübe ve mühendisliği birleştirdik

Badger Caravan, ülkemizde ihtiyaç duyulacak temel donanımlar düşünerek tasarlandı. Bu konuda benim geçmiş karavan tecrübelerim baz alındı. Ortağım Ahmet Bey ise mühendisliğin en imkân noktalarını zorladı ve ortaya Badger 410 modeli çıktı.

O1 Belgeli ve 720 kilo

Bizi yerli üreticilerden ayıran çok fazla detay mevcut. Bunların başında: farklı iç oturma düzeni, sabit yatak, boy dolabı, 410 santim uzunluk ve bunların hepsinin 750 kilo altında kalarak sadece 720 kilo yapmayı başardık. Badger 410 ayrıca müşteri ailemize arka kapı opsiyonu sunmakta, değerli ailemizin küçük motor ya da bisikletlerini bu kapı sayesinde salona yerleştirmesine imkân sağlamaktayız.

Herkesin bir karavan sahibi olmasını istiyoruz

Karavancılık dediğimiz de her aileye ve her bütçeye hitap etmek adına piyasa koşullarını ve mevcut ekonomik darboğazı düşünerek fiyat politikası belirledik. 2 farklı donanım seçeneği sunarak fiyatlarımızı 108 bin TL’ den başlattık. En ekonomik modelimiz de bile Avrupa karavan camları (Berhimi marka), Avrupa karavan kapısı (Hartal marka), tamamı AL-KO altyapı, stabilizatör, portatif merdiven, portatif masa, buzdolabı, ocak gibi birçok özelliği standart hale getirdik.

Test edildi, onaylandı: 410 her türlü şarta hazır   

Şirketimizi 2020 yılında kurduk ve bir yılı aşkın bir süre AR-GE çalışmaları yaptık. 410 modelini zorlu testler ve günlük kullanım koşulların da test ettik. Asıl AR-GE çalışmasını hafiflik üzerine kurguladık. Pahalı ürünler kullandık ve rakiplerimizin yanımıza yaklaşması mümkün olmayan bir boyut/ağırlık dengesi yakaladık.

400 kiloluk, kompakt bir tasarım: Badger 300

Ayrıca 2 farklı model daha tasarladık. Bunların arasında fuarda görücüye çıkmış Badger 300 modeli mevcut. Bu modelimiz hafta sonu kamp karavanı olarak tabir edilen teardrop segmentinde küçük bir karavan ve ağırlığı sadece 400 kilo. Maceracıların, çadırcıların ve günlük tatilleri hedefleyen grupların tercih edeceğini düşündüğümüz bu modelimiz ise sadece 68 bin TL. İlave olarak Badger 490 ranzalı modelimiz halen tasarım aşamasında. Çok yakında geniş aileler için harika bir çözüm olacak karavanımızı tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.

Hedefimiz yurt dışına açılmak

Şirketimizi İstanbul, Büyükçekmece’de, 1200 metrekarelik bir tesiste kurduk. Seri üretim showroom ve yönetim merkezimizi burası yaptık. Ayda 10 adet üretim kapasitesine sahip bir otomasyonlu üretim bandı kurduk. Yıl sonunda hedefimiz: 95 adetlik bir üretim gerçekleştirmek. 2023 hedefimiz ise yurt dışı ihracatı yapıp mevcut üretim kapasitesini 2 katına çıkarıp yılda 250 adet üretim yapmak istiyoruz. Badger Caravan ailesi sizlerin gücü ile büyümeye devam ediyor.

CAMP&CARAVAN

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir