Dünyanın En Büyük Karavan Fuarı Caravan Salon’da Demonte Rüzgârı Esti!

1962 yılında mobil seyahat çözümlerini tanıtma amacıyla başlatılan Caravan Salon Düsseldorf, bu yıl 25 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenleniyor ve dünyanın farklı ülkelerinden önde gelen 750 sektör profesyonelini bir araya getiriyor. Geniş yelpazede karavan ve motokaravan modellerinin yanı sıra; son teknoloji kamp ekipmanlarının ve aksesuarlarının tanıtıldığı fuarda bu yılın ilgi odağı ise Türkiye menşeli Demonte Karavan oldu. Fuarda tanıtılan ve her biri gelişmiş teknoloji çözümleri sunan, kompakt Demonte Karavan modelleri sadece seyahat meraklılarından değil, sektörün ileri gelen isimlerinden de onay almayı başardı. Beklentiye göre; Demonte’nin sunduğu modern ve sistematik çözümler, yenilikçi karavan standartlarını geliştirerek daha fazla Avrupa satışını tetiklemiş olabilir.

Caravan Salon Düsseldorf’un Yeni Gözdesi Demonte Karavan Oldu!

Caravan Salon, mobil eğlence alanında dünyanın sayılı ticaret fuarlarından biri olarak konumlanmış durumda. Avrupa’nın ise karavan ve kampçılık anlamında en geniş kapasiteli ve köklü fuarı olarak biliniyor. Toplam 10 günlük bir programı kapsayan fuara katılımın, özellikle pandemi sonrası giderek popülerleşen karavan turizmi sebebiyle maksimum seviyede olması beklenirken; toplam 16 salona yayılan alanda en yeni nesil karavanlar, motokaravanlar ve mobil evler sergileniyor. Bu yıla özel “Teknoloji ve Bileşenler”, “Dış mekan ve Ekipmanlar”, “Seyahat ve Doğa” olmak üzere 3 ana segmente ayrılan fuar, ziyaretçilerine araç çözümlerinin yanı sıra kamp ve doğa yaşamının her alanında kullanıma uygun sayısız teknoloji, bileşen ve aksesuar tanıtımı da yapıyor.

Kamp ve karavan deneyimini iyileştirmeyi hedefleyerek geniş yelpazede ürün çeşitliliği sunan fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da şimdiden yankı uyandırmaya başladı. Sektör devi karavan ve campervan firmalarının katılım sağladığı dev hollerde ilgi odağının büyük kısmı ise 15. salonda yer alan Demonte Karavan standına yoğunlaştı. Wolksvagen Transporter, Fiat Ducato ve Ford Custom gibi camper tipi araçları alarak sık seyahat edenler için kullanışlı alanlara dönüştüren Demonte Karavan modelleri, hem Türkiye’de başka üreticilerde olmayan uluslararası onaylı akredite ürün standartları hem de pek çok araçla uyumlu, kişiselleştirilebilir, işlevsel mobilya çözümleri ile ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Nitekim, fuarda görücüye çıkarılan modeller sadece karavan ve seyahat tutkunlarının değil, diğer sektör markalarının da ilgisini çekmeyi başardı. Eylül ayının ilk haftasına kadar devam edecek fuar boyunca Demonte Karavan’ın uluslararası ününü artırarak satış potansiyelini katlaması bekleniyor.

Demonte, Karavan İhracatında Başı Çekebilir!

Demonte Karavan, geliştirdiği Avrupa standartlarına uygun çözümler ve yenilikçi teknolojiler sayesinde, 60 yıldan uzun süredir devam eden lider karavan ticaret fuarı Caravan Salon’a katılan prestijli markalardan biri oldu. Katılım sağlamaktan çok daha fazlasını yaparak tanıttığı her bir modelle ziyaretçiler arasında büyük yankı uyandıran kullanışlı Demonte çözümleri, şimdiden yurt dışı pazarının önünün açılacağını da kanıtladı. Özellikle uluslararası standartlarda ve araç içi uyumu yüksek mobilya çözümleri kullanması, çekme testleri ve ar-ge çalışmalarıyla dayanıklı karavan çözüm önerileri sunması ve son teknoloji kamp ekipman ve aksesuarlarıyla seyahat deneyimini iyileştirmesi gibi avantajları Demonte’yi sektörün yeni lideri haline getirebilir.

Avrupa genelinde karavan tatiline ve kullanımına olan ilginin artış hızı düşünüldüğünde Demonte Karavan’ın tanıttığı modellerle yakaladığı başarı, gelecekte çok daha etkili ve verimli bir iş gücü potansiyeline dönüşebilir. Nitekim, pek çok araçla uyumlu çözümlerin kişiselleştirilebilmesi, uzun süre kullanım olanağı tanıması, estetik ve rahat tatil deneyimini pekiştirmesi, Demonte Karavan modellerinin en beğenilen özellikleri arasındaydı. İlk günden beri ziyaretçilerin beğenisini kazanan araçlar teknoloji harikası özelliklerle donatılarak modern yaşamı desteklemesi ve göçebe çalışanların hayatını kolaylaştırması sebebiyle de öne çıktı.

Bütün bunlara bağlı olarak; lider mobil eğlence fuarının yeni ilgi odağı olan Demonte Karavan’ın kullanışlı, yaratıcı ve inovatif karavan çözümleri, Türkiye sektörüne yeni ürünleri ve geleceğe yönelik gelişmeleri erkenden taşımış olabilir. Bunun da sunulan ürün kalitesi ve çeşitliliği açısından önümüzdeki yıllarda standartların çok daha aratacağını ve özellikle yurt dışı satışlarında markayı öne çıkaracağını gösterdiği söylenebilir.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir