Doğa ve Su Sporları

  • 26 Ocak 2024 
Dağcılık Sporu Hakkında Bilmeniz Gereken 12 Temel Konu

Dağcılık, doğayla iç içe olmanın, zorlu doğa koşullarıyla baş etmenin ve fiziksel dayanıklılığın test edildiği bir spor dalıdır. Bu heyecan verici spor, macera arayanlar için mükemmel bir seçenek sunar. İşte dağcılık sporu hakkında bilmeniz gereken beş temel konu...

  • 2 Ocak 2024 
Türkiye’nin En İyi 14 Kayak Merkezi

Sömestr tatilinin gelmesiyle beraber kayak tutkunlarının merakla beklediği an geldi! Türkiye'nin en iyi kayak merkezlerini sizin için inceledik, bu kış nereye gitmeli sorusuna cevap bulduk. Uludağ'dan Sarıkamış'a kadar, işte Türkiye'nin en öne çıkan kayak merkezleri...

  • 24 Ağustos 2023 
İpte Yürüme Sporu Slackline

Slackline (sleklayn), denge eğitimi ve hareketli meditasyon etkisi sağlayan bir spor dalıdır. İlk bakışta ip cambazlığına benzer ve çoğunlukla ağaçlar olmak üzere iki bağlantı noktası arasına gerilmiş sentetik ipin (perlon) üzerinde dengede kalabilme prensibine dayanır. Çıkış noktası, Amerika’da bulunan Yosemite Ulusal Parkı'ndaki kaya tırmanışçılarının konsantrasyon, zindelik, denge becerilerini korumak için yaptıkları antrenmanlardır. Günümüzde, dünyanın her yerinde on binlerce kişi tarafından yapılan, birçok farklı alt disiplini olan, uluslararası şampiyonaları ve profesyonel sporcuları bulunan bağımsız bir spor haline gelmiştir.

  • 21 Ağustos 2023 
Erke Marine’den Yenilikçi Su Aracı Sujetty

Su sporlarının heyecan verici dünyasına yenilik getiren “Sujetty” elektrikli motorları ve benzersiz tasarımıyla dikkat çekiyor. Bu ürün, dünyada bir ilk olarak geliştirilen elektrikli motorlarla su üstünde sağladığı hız, çevre dostu elektrikli teknolojiyle birleşerek sürdürülebilir eğlence ve seyahat alternatifi sunuyor.

  • 9 Mart 2021 
Rafting hocası Aydın Aksoy: Rafting anlatılmaz yaşanır…!

Rafting hocası Aydın Aksoy, raftingin yükselen bir spor olduğunu söyledi. Aksoy, bu tür sporların yaygınlaşması gerektiğinin altını özenle çizdi.

  • 9 Mart 2021 
İstanbul Doğa Sporları Farkındalık Yaratmayı Amaç Ediniyor

İstanbul Doğa Sporları Kulübü Başkanı Süleyman Şahin, doğa ve su sporları alanında kulüp olarak fark yaratmayı amaç edindiklerinin altını özenle çiziyor.

  • 8 Mart 2021 
Uçmanın en kolay yollarından biri : Yamaç paraşütü

Türkiye’deki sayılı, Ege Bölgesi’ndeki tek Türk Hava Kurumu (THK) ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) onaylı lisanslı eğitimler veriyor.

  • 23 Aralık 2020 
Doğa ve Su Sporları Tanıtım

Doğa ve Su Sporları

İlginizi Çekebilir