İğneada Longosphere Glamping: Doğanın Kalbinde Konfor ve Macera Buluşuyor

Sahip olduğu benzersiz doğal yapıları ve muhteşem manzaralarıyla son dönemin en trend rotalarından biri olan İğneada, Longosphere ile doğanın kalbine şehrin konforunu taşıyor. Eşsiz bir doğa deneyimi sunan Longosphere konaklama tesisi olmanın ötesinde çeşitli aktivite ve turlar ile sıra dışı bir Glamping deneyimi vadediyor.

6’sı uluslararası olmak üzere 17 ödüle sahip “Türkiye’nin en büyük Glamping tesis”i Longosphere ’de 110.000o metrekare ormanın içerisinde yer alan, 4 farklı konseptte toplam 125 tane Glamping çadırı yer alıyor.

Food&Wood Restoran’da yerel lezzetleri dünya mutfağı sunumları ile birleştiren Longosphere kendine özgünlüğünü mutfağa da taşıyor. İçerisinde yer alan Ying Yang Barında ateş başında imza kokteylleri müzik eşliğinde sunarken, Kasaba Sokağı’nda dünyaca ünlü kahve zincirine ait kafesi, hediyelik eşya dükkânı ve daha fazlası da her zevke hitap ediyor.

Doğa Deneyim yaşamak isteyenler için Happy Sapiens Macera parkı, Longoz ormanları trekking turları, bisikletli orman gezileri, UTV ile Offroad safari ve yoga eğitimleriyle unutulmaz birkaç gün geçirmek isteyenler Longosphere’de buluşuyor.

Eylül 2023’de açılan 200 kişilik çok amaçlı salon ve toplantı odaları, meeting house konferans salonuna da sahip olması şirketlerin tercih ettiği lokasyonların başında gelmesini sağlıyor. Misafirlerine doğayla bütünleşik iş toplantıları, seminerler, eğitimler, gala, kokteyl, lansman ve diğer etkinlikler için mükemmel seçenekler sunan Longosphere, doğanın kalbinde özel bir ortamda toplantılar yapmak, katılımcıların yaratıcılığını artırmak ve zihinlerini açmak için ideal bir atmosfer sunuyor.

Yaz döneminde ağaçların arasında turkuaz rengi suyuyla, maviyle yeşili birleştiren yüzme havuzu bulunan Longosphere ’de 2024 sonbaharında açılması planlanan açık ve kapalı havuzların da içerisinde yer alacağı spa kompleksi, doğanın rahatlatıcı etkisinin yanı sıra beden olarak da bir bütün olarak dinlenmeyi ve cam tavanlarıyla doğayla bütünleşmeyi vadediyor.

Longosphere dönem dönem festivallere de ev sahipliği yapıyor. Sevilen müzisyenlerin sahne aldığı, sahnelerin ve stantların kurulduğu bu festivallerde doğanın kalbinde bir müzik ve eğlence seremonisi yaşanıyor.

İğneada Longosphere Glamping’in en dikkat çekici yönlerinden biri ise; bölgeye özgü flora ve fauna çeşitliliğini koruma çabasına dikkat çekerek, sürdürülebilir doğa turizminin öncüsü olmayı hedefliyor olması. Sosyal Sorumluluk Ecording Projesi olarak Longosphere Glamping’de konaklayan her misafir adına bir adet tohum dronealar yardımıyla doğaya bırakılıyor. 2023 yılında ‘Yılın En İyi Doğa Tesisi’ ödülünü alan tesis doğanın kalbinde lüks ve konforlu bir deneyim sunuyor.

Longosphere Glamping Kurucu Ortağı Yiğit Küçükkınay ‘ Doğa ve konforu bir arada sunmak için çıktığımız bu yolda Longosphere Glamping, aktivite ve turlar ile sıra dışı Glamping deneyimi vadediyoruz. Macera parkları, orman trekking turları, bisikletli orman gezileri başta olmak üzere pek çok aktivite sunuyoruz. Amacımız doğanın bize sunduğu eşsiz imkânları, zarar vermeden ruhumuza ve bedenimize iyi gelecek bir ortamda sunmak. Patili dostlarımızın da konaklayabileceği alternatifler bulmak mümkün. Doğa içerisinde üst düzey bir konfor ile kamp yapabilme imkânı sunduğumuz Longosphere ‘de Sincap, Sincap Long, Kaplumbağa ve Kaplumbağa Plus gibi lüks çadır konaklama seçenekleri ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor’ dedi.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir