Kâşif bir ruhun yansıması: Vitarc Caravan

 

Röportaj: Hasan Erdar, 11 M firma sahibi ve karavan tasarımcısı

Doğanın bir yansıması

“750 kilo altında, dünyadaki modelleri derleyip toplayıp güzel bir AR-GE çalışması yapıp ‘neden Türkler tasarım yapamıyor?’ düşüncesini ön plana çıkarıp, bu ürünü tasarladık. Kamp hayatı içerisinde, doğada size eşlik etmesi için tasarlandı.

Ben bir jeoloji mühendisiyim. Hayatımın 8 senesi direkt arazide geçti. Arazide ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir potansiyel yarattım, sizlere sundum.”

Kişisel zevkleriniz karavana yön versin

“Tasarımda bir karavanda olması gereken tüm teçhizat ve tesisatın var olduğunu göreceksiniz. Geri kalanı tabii sizin özel zevklerinize kalacak. Biz sizlere bu tasarımı sunduktan sonra sizler kendi kişisel karakterinize göre içini geliştirebilirsiniz. Tasarımımızda ön planda tutuğumuz en önemli detaylardan bir tanesi kapılarımızdır. İlerleyen zamanlarda dış gövdeye adapte edilmesini istediğiniz bir çok detay için bağlantı noktaları standart modelimizde dahi bulunmaktadır. ”

Ailece keşfedin

“Karavanımız 2 yetişkin ve 1 çocuk standartları baz alınarak tasarlandı. 2 ya da 3 yetişkin arkadaşın bir arada konaklayabileceği 1.4mt x 2 mt uzunluğunda bir yatağımız var. İçeride birçok saklama alanımız var. Aynı alanda gazlı ısıtıcımız var, buna bağlı olarak iç dekorasyon detayları tamamen kişiye özel tasarlanabilir. Mutfağımız aracın arka kısmında. İstenirse arkadan iç kısma bir bölme ile ulaşım sağlanabilir. Mutfağımızda sunduğumuz imkânlarsa; evye, ocak, buzdolabı, saklama alanları. Karavanımıza şöyle bir uzaktan baktığınızda ‘bunu alayım, bir yerlere gideyim, dağ bayır gezeyim, bunu biraz yorayım’ şeklinde tasarladık. Teker, jant ve süspansiyon seçimini buna uygun yaptık.”

Şubat 2022 ayında başlayan ve Nisan 2022 içerisinde tamamlanacak olan, yıllık 200 adetlik üretim tesisimizin temellerini attık. Teslimlerimiz max2 gün/ adet olacak şekilde altyapımızı kuruyoruz. Türkiye içi ve özellikle uluslar arası olacak şekilde AB ve ABD normları baz alınarak tüm kalite mühendislikleri dahilinde gelişmelerimizi sizlerle sunmaktan heyecanlıyız. Bilgilendirmelerimiz bu süreç içerisinde web sitemizden ve sosyal medya kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

CAMP&CARAVAN

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir