Otomasyon Sistem ile teknolojik bir karavan deneyimi

 

Teknolojik bir çağda yaşıyorken, bu teknolojiyi karavanlarda da kullanmak kulağa çok iyi geliyor, öyle değil mi?

Karavan hayatını teknolojik bir alt yapıyla, üst bir deneyim haline getiren bir sistemden bahsedeceğiz. Bir İzmir firması olan Otomasyon Sistem; Türkiye başta olmak üzere dünyada çeşitli ülkelere deniz, kara ve tarım araçları için yüksek kaliteli üretim yaparak  gönderen, kullanıcı dostu arayüzler geliştiren bir firma.

Otomasyon Sistem tarafından yaratılan bu Karavan Otomasyon Sistemi  sayesinde, tüm karavanınızın kontrolü  sadece dokunmatik bir ekrana sığıyor!

Ekranda karavanınıza dair bilmeniz gereken tüm detaylar  yedi  farklı menüde size sunuluyor; bu menülerde aydınlatma kontrolleri, enerji durumu, sıvı depolarının doluluk oranı diğer opsiyonel sistemlerinin kontrolünün yanı sıra karavan yaşam alanında sizleri uyaracak gaz, yangın ve hareket alarmları. Bu basit ve fonksiyonel  arayüz, karavanı kolaylıkla yönetmenin yanında sadece konforu artırmakla kalmıyor aynı zamanda güvenliği de sağlıyor. Konfor demişken, elimizden düşmeyen cep telefonlarının araç donanımına özel yazılımlarla birer uzaktan kumanda gibi kullanılabiliyor olmasını da eklemek gerek.

Sistemde neler var?

Aracınızda farklı noktalarda konumlandırılacak sensörler ile iç ve dış hava sıcaklığı ölçümü, yaşam aküsü  ve güneş paneli voltaj ölçümü, temiz, gri, siyah su ve LPG tankı ölçümü, gaz kaçağı, duman ve hareket algılama özelliklerinin yanı sıra sistemde;  isteğinize, yani aracınızda bulunan donanımlara göre kontrol edebileceğiniz 16 adet 20 amper çıkış kontrolü bulunuyor.

Bu sistem kullanıcılara; gerekli donanım şartları sağlanmış ise hava sıcaklığının düştüğü durumlarda, su depolarının donma tehlikesine karşı  boşaltılması, depolardaki suyun bitmesi durumunda sistemin otomatik olarak pompaları kapatması, pis su deposunun dolması durumunda kullanıcıyı uyararak suyu kapatması gibi ek özelliklerle kullanıcı dostu olmayı çoktan başarmış durumda.

Karavan Otomasyon Sistemi’nin üreticisi olan firmanın, karavan kullanıcısı olması ve bu ürünü sahada 4 yıllık kullanımda geliştirerek, karavanda ihtiyaç duyulan asıl kontrol öğelerinin, cihaz ile diğer karavan kullanıcılarının beğenisine sunmaları sonucu, yurt dışında bile tercih sebebi olmasının temel sebebi. Bu yüzden taklitlerinden açık ara önde.

Otomasyon Sistem, dergimizin bu sayısıyla beraber Android tablet seçeneğini ve görsellerini kendi internet sitelerinde, ilk kez okuyucularımızın beğenisine sunuyor. Bu sistemle beraber yukarıda saydığımız özelliklere ek olarak; aracın hareket hızı, pusula, konum bilgisi, multimedia özellikleri ile aracın arazide bulunan eğimini tablet ekranında kullanıcıları ile paylaşıyor.

CAMP&CARAVAN

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir