Amerikan Rüyasının İkonik Karavanları Airstream Türkiye’de

 

Global Market Insight’ın açıkladığı verilere göre 2022’de yirmi milyar doları aşan karavan pazarının 2032’ye kadar otuz milyar doları geçmesi bekleniyor. Ev konforunda seyahat etmek isteyenler çözümü tiny house’ların alternatifi el yapımı, lüks karavanlarda buluyor. Konfordan vazgeçemeyen seyahat tutkunları ve maceracı gezginleri sevindirecek haber geldi. Turmobil, Amerikan karavan endüstrisinin önde gelen markalarından Airstream’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. Her birini el işçiliğiyle üç yüz elli saatte ürettikleri karavanların üç modelini eylül ayından itibaren ülkemize getireceklerini duyurdu.

Karavanlar El İşçiliğiyle Üç Yüz Elli Saatte Üretiliyor

Doksan iki yıllık geçmişe sahip Airstream’in üretim şekli, diğerlerinden oldukça farklı. Bu karavanların en önemli özelliği seri üretim değil, el işçiliği olması. Her bir ikonik karavanın yapımı üç yüz elli saat sürüyor ve üç bin adet perçin kullanılıyor. Gümüş renkli ikonik dış tasarımlarıyla tanınan bu karavanlar, kaliteli işçilikleri, geniş iç mekânı ve sadece Airstream karavanlara özel ön ve arka kısımda yer alan panoramik cam tasarımıyla dikkat çekiyor. Ev konforunu aratmayan karavanlarda yerleşik mutfak, oturma alanı, yatak odası, tuvalet ve banyo yer alıyor. Konforlu seyahat hayali lüks karavanlarda hayat buluyor.

İzole Tatil Deneyimi Sunuyor

Turmobil Yönetim Kurulu Başkanı Turan Mutlu, markanın Avrupa’da satışa sunmak için ürettiği 534, 684 ve 25IB modellerini Türkiye’ye getirerek ekim ayından itibaren Ankara ve İstanbul’daki showroomlarında sergileyeceklerini belirtti. Airstream, karayolu seyahatini daha konforlu ve pratik olabileceği fikrinden yola çıkarak başarılı bir marka yaratmış. Airstream karavanları, nesilden nesile kullanılabilecek dayanıklı alüminyum gövdeleri, zamanın ötesinde ikonik tasarımlarıyla konforu birleştirerek sürdürülebilir deneyime aracılık ediyor. Yüksek kalite, zarafet ve işlevselliği bir araya getiren bu karavanlarla seyahat etmek, izole bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin yanı sıra tiny house’lara alternatif arayanlar için de ideal bir seçenek sunuyor.

Eşyaların Ev Düzeninde Saklanmasına Olanak Tanıyor

Turan Mutlu, Airstream gibi dünyaca ünlü bir markayı Türkiye distribütörü olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerini şöyle devam etti. “Turmobil olarak faaliyetlerimize yarım asırı geride bırakan Tur Oto’dan aldığımız deneyimle yirmi yıl önce başladık. Uzun süre araç kiralama ve transfer hizmeti sunduktan sonra ilk online karavan kiralama hizmetini kullanıma sunduk. Öte yandan tekne kiralama da dahil olmak üzere, hizmet ve ürün yelpazemizi her geçen gün artırdık ve kendi tekne kiralama markamız rudder&moor’u yarattık. Airstream karavanlarını ülkemize getirmek de bunlar arasında yer alıyor. Modern ve minimalist tarzla tasarlanan karavanlar, tıpkı evdeki gibi eşyaların düzenli şekilde saklanmasına olanak tanıyor.”

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir