Siz Hayal Edin Asil Karavan Gerçekleştirsin

 

1984 yılında inşaat malzemeleri sektöründe faaliyetine başlayan Asil Karavan Römork Prefabrik Yapı, 2000 yılına kadar inşaat ve mobilya alanında muhtelif çalışmalar yaptı. Firma 2000 yılından bu yana özellikle ahşap yapı alanında faaliyet gösteriyor.

Tiny house yaşamına bir kültür olarak bakan Asil Karavan Römork’un yetkililerinden, firmanın hikâyesini dinleyelim.

 

 

Türkiye’nin İlk Tiny House Üreticilerinden Biri

2016 yılından beri tiny house üretiyoruz hatta tiny house römorklarını da kendimiz üretiyoruz! Türkiye’nin ilk üreticilerindeniz.

Evini kendisi yapmak isteyen müşterilerimize römork ve proje desteği veriyoruz. Römork, tiny house ve ahşap yapı haricinde çelik konstrüksiyon villa ve taş ev alanında uzmanız.

Tiny House Kültürünü Yaymaya Çalışıyoruz

Misyonumuz; ülkemizde ürettiğimiz mobil evleri başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye ihraç ederek ülkemiz için katma değer yaratmaktır. Vizyonumuz; halkımızı sürdürülebilir enerji ve organik yaşam konusunda bilinçlendirerek tiny house yaşamını yaygınlaştırmak.

Tiny House’lar Yasal Olarak Her Yerde Kullanılabilir

En son çıkan imar affı yasasıyla birlikte prefabrik yapılar ve konteynerler taşınabilir statüsünden çıkarıldığından, imarsız arazilerde kullanımı yasaklanmıştır. Özellikle pandemi sürecinde sık yaşanan kapanmalar nedeniyle bunalan vatandaşlarımıza O1, O2 ve O3 tip onay belgeli, ruhsatlı ve plakalı, tamamen kişiye özel olarak ürettiğimiz mobil evlerimizi arkeolojik sit alanları, doğal sit alanları, özel kanunla korumaya alınmış alanlar dâhil olmak üzere ülkemizin her yerinde, her türlü imarsız arazide barınma ve iş yeri ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilirler.

Hayallerinize Sınır Koymayın

Tescilli markamız Asil Eko Yaşam çatısı altında birden fazla mobil evi entegre ederek sınırsız metrekarede yaşam alanı oluşturabiliyoruz. Yol sorunu olan arazilerde mobil evlerimizi yerinde üretiyoruz.

Camp&Caravan

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir