Sonbaharda Kamp Başkadır

 

Yerlerde sarıdan turuncuya çalan yapraklar, yüzünüze esen o hafif esinti, yürürken ayaklarınızla ezdiğiniz yapraklardan çıkan o huzurlu çıtırtılı ses ve daha neler neler… Sonbaharda kamp yapmak hiç şüphesiz bambaşka bir zevk veriyor sevgili kamp tutkunlarımıza. Kamp yaparak sonbaharın tadını daha iyi çıkarın diye size Türkiye’de yer alan ve sonbaharda bambaşka bir tadı olan kamp yerlerini listeledik.

haber resmi -kovada

KOVADA GÖLÜ/ISPARTA

Isparta ilinde, Antalya Körfezi’nin kuzeyinde, kuzey güney yönünde uzanan kırık üzerinde yer alan bu göl milli park içerisinde sessiz, sakin ve güvenli. Özellikle güvenli olması açısından hiç şüphesiz sizi birçok farklı düşünce ve tedirginlikten kurtaracak. Size kuş gözleme alanı da sunan bu yer turkuaz renkli suyu, yüce sedir ve köknar ağaçlarıyla size  enfes bir manzara sunuyor.

BİLGELİK VADİSİ/ ANTALYA

Köprüçay akarsuyunun vadiyi aşındırması ile oluşan bu vadi Antalya ilinin Manavgat ilçesi Beşkonak Mahallesi Gaziler köyü içerisinde yer alıyor. Bu kanyon vadinin en üst noktası kalbinizi ağzınıza getirecek bir manzaraya sahip. Mümkünse en yukarı kadar tırmanıp burada kamp atmak inanın unutulmaz bir tecrübe olacak.

KARAGÖL/ İZMİRhaber resmi-karagöl

İnanılmaz bir turuncu şölene hazır mısınız?  Rengi turuncuya çalmış yapraklarla dolu ağaçlar, upuzun çam ağaçları o kadar romantik bir ortam sunuyor ki bu krater gölüne kamp için kesinlikle bir uğramalısınız.

ULUGÖL/ ORDUhaber resmi- ulugöl

Sonbahar’da Ordu’nun havası bir başkadır. Ordu’nun Gölköy ilçesinde yer alan bu buz gibi akan suyu, mis gibi temiz havası olan ala kamp için uğramanız gereken yerlerden.

 

BORABOY GÖLÜ/ AMASYAhaber resmi- borabey

Denizden 1050 metre yükseklikte bir krater gölü olarak bilinen bu göl aslında doğal bir set gölü. Merkeze 63 kilometre ve Taşova ilçesine 15 kilometre mesafede olan bu yer oldukça güzel yürüyüş alanlarına da sahip.

BALLIKAYALAR/ KOCAELİ

2 kilometrelik bir kanyonu bölen ve 1995 yılında doğa parkı olarak Kabul edilmiş  bu el değmemiş yer hem tırmanışçılar hem kampçılar için uğrak bir nokta. Kendinize güveniyorsanız en yukarıya kadar çıkın ve manzararının muhteşemliğini kendi gözlerinizle görün. Ayrıca birçok ip cambazının iki dağ arasına ip çekip o yükseklikte yürüdüğünün görürseniz de hiç şaşırmayın.

ERİKLİ YAYLASI / YALOVAhaber resmi- erikli

Ah  bu yayla havası… Gürül gürül akan bir şelelanin kenarında, tertemiz havaya sahip erikli yaylasında kamp yapmak sizi gençleştirecek diyebiliriz.

PÜRENLİ YAYLASI / DÜZCE

Bu yaylada şelale yok fakat sakince akan yemyeşil bir nehri var. Sakin ve huzurlu bir kamp yapmak için buraya da bir göz atabilirsiniz.

GİTO YAYLASI / RİZEhaber resmi- gito

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan bu yayla merkeze 31 km uzaklıkta ve  2070 rakımda bulunuyor. Bulutlarının üzerinde kamp yapmayı deneyimlemek isteyenler için bu yer en doğru seçim. Ayrıca Rize’nin o devasa dağlarında sonbaharın renklerini bir tablo izler gibi izleyebilirsiniz.

KAPADOKYA / NEVŞEHİR

Kapadokya her mevsim ayrı güzel ama bu şehrin sepya filtreli sonbahar modu kamp yaparken size tıpkı rüya gibi bir manzara sunuyor. Göz kamaştırıcı devasa balonlara gözünüzü açma fikri size de çok cazip gelmiyor mu ?

 

GÖKDENİZ PAPAĞAN

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir