Sümbey Sürücü Kursu Trafikte Bilinçli Sürücüler Yetiştiriyor

 

2015 yılında açılan Sümbey Sürücü Kursu, eğitim hayatına İstanbul, Beylikdüzü’nde devam ediyor. Sümbey açıldığı günden itibaren tecrübeli eğitim kadrosuyla, trafikte bilinçli sürücüler oluşturmayı amaçlıyor. Adayın yalnızca ehliyet alması değil aynı zamanda özgüvenli ve çevreye saygılı bir sürücü olması da, kursun üzerinde durduğu bir konu.

Öğretmeye dayalı bir eğitim anlayışı

Eğitim boyunca ezbere dayalı değil, öğrenmeye dayalı bir teknik kullanılmasına oldukça dikkat ediliyor çünkü amaç teorik kısmını öğrenen öğrencilerin, aynı başarıyı araç kullanırken de göstermesini sağlamak. Bu kapsamda ilk aşamada, teorik ders eğitimleri 20 kişilik sınıflarda, projeksiyondan hareketli slaytlar ile monotonluktan uzak bir şekilde işleniyor.

Simülatör ile direksiyon dersi

Uygulamalı direksiyon eğitimleri öncelikle simulator ile başlıyor. Her sürücü adayı, bir ders saatinin 50 dakika olması kaydıyla toplamda 14 derslik bir direksiyon eğitimi alıyor. Öğrencilerin programına göre ayarlanan bu eğitim toplamda 700 dakika sürüyor.

Öğrenciler Halkla İlişkiler Departmanı tarafından takip ediliyor

Tüm süre boyunca kursun Halkla İlişkiler Departmanı, öğrenciyi adım adım izliyor. Kursa yazılan bir öğrencinin, sürücü belgesi adresine teslim edilene kadar gelişimi dikkatle takip ediliyor.

CAMP&CARAVAN

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir