Tiny House

  • 15 Eylül 2023 
Nasıl Bir Tiny House Tercih Etmeliyim?

Tiny house sabit ya da tekerlekli seçenekleriyle iki şekilde de tercih edilebilir.

  • 25 Ağustos 2023 
Bursa Mudanya’dan Tiny House Uyarısı!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde yerel belediye tarım arazilerine konulan 'tiny house'larla ilgili vatandaşları uyardı. Mudanya'da yerel belediye tarım arazilerinde yasa dışı şekilde konaklama ve barınma amaçlı 'tiny house' adı verilen, genellikle 10 ila 30 metrekare arasında, tekerlekli veya sabit olarak tasarlanan küçük evler konumlandırılması için çalışma yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

  • 21 Ağustos 2023 
Rien Tiny House MT-2125

O2 Tip uluslararası onay belgesi bulunan Rien Tiny House, 23 metrekare yaşam alanı ve hayat standartlarınızı yükseltecek 3 metrekare balkonu bünyesinde barındırıyor. Yatak odası, salon, banyo ve mutfak alanlarının haricinde terasa sahip olan mobil ev sahibine hem sosyalleşme hem de hayatın tadını çıkarma olanağı sağlıyor.

  • 21 Ağustos 2023 
Klee Tiny House MT-2143

Klee Tiny House modelimiz O2 Tip uluslararası onay belgesine sahip. 26 metrekare yaşam alanı ve 30 metrekarelik geniş verandasıyla birlikte uyumlu bir yaşam alanı yaratan eviniz Klee, bünyesinde yatak odası, salon, banyo ve mutfak alanlarının bulunduruyor. Minimal ama geniş alanların bir araya gelmesi ile oluşan modelimiz aynı zamanda eşsiz tasarımı ile çok fonksiyonlu bir mutfak alanı yaratmakta.

  • 18 Ağustos 2023 
Artı ve Eksileriyle Tiny House

Ekonomik dalgalanmalar, kentleşmenin hızlanması ve bireyselliğin ön plana çıkması ile birlikte, tiny house kavramı hayatlarımıza hızla giriş yaptı. Konteyner evlerin bir benzeri olan bu minik evlere rağbet oldukça yoğun. Klasik bir beton eve göre çok çok farklı olan bu evlerde yaşamanın artılarının ve eksilerinin neler olduğunu biliyor musunuz?

  • 18 Ağustos 2023 
Tiny House Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

Tiny house akımı, sadeliği ve basitliği ile minimalizm felsefesini temsil ediyor. Minimalizm, dünyevi şeylerden çok azla yetinmeyi, azın aslında çok olduğunu, fazla olan her şeyden, her düşünceden arınmanın daha iyi olduğuna inanır.

  • 18 Ağustos 2023 
Mobil Evler Özgürlüğün Adresini Sunuyor

World Seven Prefabrik & Konteyner firmasının CEO’su İbrahim Tetik, tiny house'ların yeni yaşamın vazgeçilmez bir yüzü olacağını söylüyor: “İkamet ettiğimiz yerler bizleri gün geçtikçe kendimizden uzaklaştırıyor. Mobil evler ise bize özgürlüğün adresini sunuyor.”

  • 18 Ağustos 2023 
Konut Sitelerine Minimalist Bir Bakış: İpekköy Tiny House Köyü

Pandemi, çevre kirliliği, maliyet ve nüfus artışı gibi nedenlerle değişen yaşam biçimleri, insanların konut algısını da büyük ölçüde etkiledi. İpekköy, insanların değişen konut algısına hitap edecek nitelikte 208 adet Tiny House arsası ve Tiny House’u içinde barındırıyor. İstanbul’a 40 dakika mesafede, doğanın ve yeşilin içerisinde, aile sıcaklığını sonuna kadar hissettiren bir köy olsa da vaatleri büyük.

  • 17 Ağustos 2023 
Tiny House’a İlham Kaynağı Olan Felsefi Akım: Minimalizm

Tiny House akımına da ilham olan minimalizm, son yılların en popüler felsefi akımları arasında yer alıyor. İhtiyaç fazlası her şeyi hayatınızdan çıkararak dahil olabileceğiniz bu yaşam tarzı ‘’ az çoktur’’ sloganıyla yola çıkmaktadır. Minimalizm nedir, nasıl uygulanır gelin hep birlikte inceleyim…

  • 8 Mart 2023 
Büyük Düşün Minimal Yaşa! Carin Tiny House

Yeni bir yaşam alanı ve deneyimi sunan tiny house kültürü, Carin Tiny House ile kalite ve konforu doğal yaşamla iç içe olmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilir