Toyota Land Cruiser: Off-Road İçin Baştan Yaratıldı

 

Neredeyse baştan yaratılan Toyota Land Cruiser 79 Serisi ile tanıştınız mı?

Dilediğiniz birçok yere gidebileceğiniz 6×6’lık Toyota Land Cruiser ile off-road kamp deneyimi yaşamanız mümkün. Birbirinden farklı, sağlam arka gövde seçenekleri ve ikinci bir arka aks sistemi ile araç ‘kampçı’ haline getirilebiliyor.

Toyota Land Cruiser’ın Güçlü Süspansiyon Sistemi

EarthCruiser Avustralya tarafından süspansiyona ekstra yükseltme yerleştirilirken, her üç aksa kilitli diferansiyel yerleştirildi, böylelikle orta aks yönlendirilebiliyor. Kullanılan lastik şişirme sistemi ile uzaktan lastik onarımı yapmanız mümkün. Bu onarım sistemi, dört noktalı hidrolik kaldırma sistemi ile destekleniyor. Otomobile eklenen bir diğer özellik ise GPS hız algılama basınç sistemi sayesinde lastik basınçlarını da uzaktan ayarlayabiliyor olmanız. Önceden tespit edilen yol koşullarına uygun ayar yapmanız da bu sistem aracılığıyla sağlanıyor.

toyota land cruiser

Yüzeyin düz veya engebeli oluşuna ve yük miktarına uygun şekilde otomatik olarak ayarlanan karavan, süspansiyon sistemi üzerinde hareket ediyor. Bilstein amortisörler ve uzaktan bağlantıyı kesen salınım çubukları tekerlek hareketine yardımcı oluyor.

Ekstra Depolama Alanı

Toyota Land Cruiser’da sürükleyici off-road yolculuğuna çıkabilmeniz için 276 litrelik yakıt kapasiteli ekstra bir yakıt deposu kullanılıyor. Karavanın iç kısmına, hareket alanını kısıtlamayacak şekilde ekipmanlar yerleştirilmiş. Açık hava duşu, pişirme alanı, buzdolabı ve dört adet alet kutusu bu donanımlara örnek gösterilebilir. Kayak ve olta kamışı gibi ekstra malzemelerinizi depolayabileceğiniz bir depolama alanı da bulunuyor.

Elektronik aksamı sayesinde yükselip alçalabilen bir çatı var. Üç kişilik iç mekanda mini bir mutfak mevcut; ayrıca dışarıdakinden hariç bir tuvalet ve kapalı duş da var. 300 litreye yakın tatlı su kapasitesi ve gri su deposu da diğer donanımlar arasında.

Güneş Paneli ile Gücünüzü Kendiniz Üretin

Araca entegre 810 watt’luk güneş paneli 1.152 watt’a kadar artırılabiliyor. Bu sayede araç için ihtiyaç duyduğunuz gücü temin ediyorsunuz. 3.000 watt’lık bir invertor ve 200 watt’lık bir alternatör de var. İnternetten yararlanabilmek için üst tarafa bir çanak yerleştirilmiş.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir